płyty betonowe

innowacyjne płyty betonowe najwyższej jakości
bezpośrednio z wytwórni w Krakowie

Najwyższa jakość

Firma toBeton to nowoczesny producent płyt betonowych najwyższej jakości. Oferujemy Państwu najlepsze formowane płyty betonowe, wytwarzane bezpośrednio w Krakowie. Innowacyjność produktów firmy toBeton polega na wykorzystaniu specjalnej zaprawy Concret Mix, która została stworzona w nowoczesnym laboratorium firmy.

toBeton - eleCRETE

Wszystkie płyty betonowe tworzone są z zachowaniem najwyższych standardów produkcji używanych materiałów. Każdą płytę eleCRETE można mocować na dwa sposoby- na 4 śrubach, ukrytych pod nakrętką ze stali nierdzewnej, satynowanej lub na niewidocznym systemie montażowym. Dodatkowo, płyta jest klejona do ściany, dla zapewnienia większego komfortu użytkowania oraz podniesienia standardu bezpieczeństwa.

Przeczytaj to bardzo ważne!

Dumą firmy jest najwyższa jakość oferowanych przez nas produktów. Dzięki wykorzystywaniu najlepszych betonów, wytrzymują one próbę o sile ponad 40 Newtonów/mm². Nasze wyroby posiadają wszelkie specjalistyczne certyfikaty, a także spełniają najwyższe normy EN-13813.

Pliki do pobrania

Rodzaje płyt System A1 (bez śrub) System A1.1 (bez śrub, trapezowe) System B1 (ze śrubami)

Czym wyróżniają się płyty betonowe eleCRETE ?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych płyt betonowych Co zatem innego oraz wyróżniającego kryją w sobie płyty eleCRETE?
Aby odpowiedzieć na to pytanie porównajmy ze sobą kilka istotnych parametrów:

  • jakość półproduktów użytych do wykonania mieszanki betonowej
  • wytrzymałość materiału
  • estetykę wykonania

Jakość

Płyty Elecretre odznaczają się doskonałą jakością półproduktów użytych do wykonania mieszanki.
Zwyczajowo mieszanka składa się z dwóch części :

  • bazy
  • dodatków

O ile baza systemu eleCRETE pozostaje standardowa to znaczy stworzona z piasku, cementu oraz kruszywa, o tyle kolejne etapy wykraczają poza standardowe działania. Cały sekret mieszanki kryje się bowiem w użytych dodatkach…
Niektóre z nich dodaje się nawet w tak małych ilościach, że waży się je na małej elektronicznej wadze złotniczej! Inne natomiast wydobywa się w tak niewielu kopalniach, iż trzeba je sprowadzać specjalnie aż z Arabii Saudyjskiej! Jeszcze inne dodatki posiadają bardzo ciekawe właściwości. W momencie, gdy świeci na nie słońce, wychwytują z powietrza wszelkie szkodliwe substancje, neutralizując [unieszkodliwiając] je tak samo, jak czyni to katalizator w samochodzie. Kiedy znowu pada na nie deszcz –samoistnie czyszczą swoją powierzchnię.

Wytrzymałość

Kolejną cechą, która odznacza płyty eleCRETE jest ich wytrzymałość.
Wartość wytrzymałości płyt betonowych mierzy się w Mega Paskalach (MPa). Jeżeli zatem do budowy mostów używa się betonów o bardzo dużej wytrzymałości , których wartość wynosi 35 MPa, z łatwością możemy sobie zatem wyobrazić, ile znaczy wytrzymałość
80 MPa płyt eleCRETE.

Estetyka

Mówiąc o wytrzymałości, musimy zawsze pamiętać, aby w płycie było jak najmniej bąbelków powietrza, które to są odpowiedzialne za jej kruchość. Jak zatem osiągnąć efekt bąbelków powietrza, tak zwanych „raków”, na przodzie płyty a nie w jej środku?
Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy znowu powrócić do procesu mieszania specjalnych dodatków oraz do ręcznego formowania każdej płyty. Wyłącznie dzięki manualnym zabiegom będziemy mieli stu procentową pewność, że przygotowywana przez nas płyta osiągnęła odpowiednią strukturę.

Opisując płyty eleCRETE warto zwrócić szczególną uwagę także na ich funkcjonalność.

W momencie, gdy w normalnych warunkach beton po odlaniu musi dojrzewać około 27 dni, aby uzyskać swoją pełną wytrzymałość, płyty eleCRETE już po upływie 2 dni mają wytrzymałośc wystarczającą aby można było po nich chodzic! Pamiętac należy ze płyta ma grubośc jedynie 18 mm .
Jeśli chodzi o estetykę wykonania…
Dokładamy wszelkich starań, aby nasze betonowe płyty były symbolem perfekcji oraz dbałości o nawet najdrobniejszy szczegół. Za każdą z nich skrywają się bowiem lata nieustannych poszukiwań oraz ciężkiej manualnej pracy, w celu odnalezienia tej jednej idealnej receptury…

Dostępne wymiary i rodzaje płyt

Płyta A- płyty mocowane za pomocą śrub do ściany

Płyta B

Płyta C